zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Černá skládka už zmizela

21.06.2004
Odpady
Černá skládka už zmizela
Jablunkov Obrovská černá skládka, která pravděpodobně vznikala desítky let, byla zlikvidována na dvou pozemcích v Jablunkově. Třinecká firma Nehlsen, která třídenní práce v lokalitě Žihla zajišťovala, z místa odvezla 193 tun odpadu.
\" Byla to směs komunálního a stavebního demoličního materiálu, těch kontejnerů bylo odvezeno opravdu hodně,\" řekl šéf odboru životního prostředí v Jablunkově Jiří Vavřač. Většinu materiálu skrývala prohlubeň, která byla částečně zasypána. Radnic e, která pozemky vlastní, zaplatila za vyčištění místa dvě stě dvacet tisíc korun. N a dočištění a úklidu pozemků se podíleli lidé z okolní zástavby.
Prohlubeň se nacházela poblíž silnice. Vavřač odhaduje, že odpady zde byly postupně odkládány desítky let.\" A si se na tom podíleli i lidé z okolí,\" myslí si. Skládku objevila Česká inspekce životního prostředí v době, kdy prověřovala podnět Miroslava Starého, autora nedávné petice proti chystané výstavbě betonárky. Starý inspekci upozornil, že kvůli stavbě bude skácen a poškozen les, v němž žijí zvláště chráněné druhy živočichů.
Podle Jiřího Vavřače inspektoři sanované místo zkontrolovali a městu žádnou sankci neudělili.\" Půda se vrátila k původnímu účelu, kterým je růst lesa,\" vysvětlil Vavřač. Nevzpomíná si, že by v posledních letech byla ve městě podobně velká černá skládka nalezena.\" Ale nedělám si iluze, že v jiných lokalitách je radikálně odlišná situace,\" prohlásil Vavřač. J ablunkovští radní počátkem června rozhodli, že v Žihle betonárka nevznikne, firmě Resa - sanace a rekonstrukce ale úřad pomůže s hledáním vhodnější lokality v katastru Jablunkova.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí