zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž fotografů má odhalit zajímavé pohledy na hory

22.06.2004
Příroda
Soutěž fotografů má odhalit zajímavé pohledy na hory
Lužické hory - Odhalit nové pohledy na hory a objevit pro turisty málo známá místa chtějí organizátoři mezinárodní fotografické soutěže \"Jak vidím Lužické a Žitavské hory\".
Soutěž je vypsaná pro profesionální i amatérské fotografy a vyhlásilo ji Občanské sdružení přátel Lužických hor a tamní Správa chráněné krajinné oblasti. \"Soutěžící by se měli zaměřit na přírodu, krajinu a architekturu těchto hor,\" říká Jitka Thelenová z pořadatelské skupiny. Každý autor může předložit Správě CHKO Lužické hory v Jablonném v Podještědí do 31. srpna nejvíce pět černobílých nebo barevných snímků velikosti A3.
Zhruba 50 nejlepších prací bude vystavováno během následujícího roku na putovní výstavě v několika místech na české i německé straně a autoři deseti prací se mohou těšit i na hodnotné ceny.
\"Odevzdané snímky nám také ukáží, jak lidé vnímají tuto lokalitu,\" slibuje si Petr Knobloch, zástupce vedoucího Správy CHKO Lužické hory. Ochranáři tak mohou zvažovat, jak ještě lépe přiblížit sice nepříliš vysoké, ale zato romanité hory našim a zahraničním turistům.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí