zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé objímali kopec

23.06.2004
Příroda
Lidé objímali kopec
Veselí u Oder Přivítat léto symbolickým spojením člověka a přírody se rozhodli ve Veselí u Oder na Novojičínsku. Včera přesně v poledne se na Veselském kopci sešly dvě stovky lidí, kteří vytvořili obrazec keltského kříže.
Nápad vznikl před dvěma lety v hlavě provozovatele místního pohostinství Miroslava Sehnala. \" Postavil jsem se na vrchol a zjistil, že je tu nádherná vyhlídka. Tak mě napadlo, že by si kopec zasloužil obejmout,\" uvedl Sehnal. Na prvním ročníku v loňském roce se na kopci sešly tři tisíce lidí a vytvořili znak hippies.
Letošní deštivý první letní den vylákal podstatně méně nadšenců.\" Chceme vyslat do světa symboliku, aby si lidé i jinde vytipovali svůj kousek přírody a při letním slunovratu, tak jak objímáme maminky na Den matek, to udělali i s přírodou,\" vysvětlil Sehnal.
Velkou část obrazce keltského kříže tvořily děti z oderské základní školy. Dopředu se na symboliku pečlivě připravily: \" Keltský znak, to je spojení čtyř živlů, Země, voda, vzduch a Slunce,\" poznamenal čtrnáctiletý Jan Urban. \" Byli jsme tu i minulý rok.
Dětem se to zalíbilo tak, že jsme šli i letos,\" dodal učitel Petr Dostalík. I přes malou účast byli organizátoři s průběhem akce spokojeni. Podle předsedy Českého svazu ochránců přírody v Odrách Luďka Kostelníka nejde o masy, ale o myšlenku. \" Je to náš pozdrav všem lidem, aby brali přírodu vážně a nedočkali jsme se toho, že bude všechno betonové,\" dodal Kostelník.
V příštím roce by ovšem organizátoři na Veselském kopci rádi přivítali až několik tisíc lidí. Hodlají totiž aspirovat na zápis do Guinnessovy knihy rekordů.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí