zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Turisté a ministerstvo životního prostředí mají dohodu o spolupráci

25.06.2004
Obecné
Turisté a ministerstvo životního prostředí mají dohodu o spolupráci

Dohodu o vzájemné spolupráci mezi ministerstvem životního prostředí a Klubem českých turistů (KČT) dnes v Praze podepsali ministr Libor Ambrozek a předseda KČT Jan Havelka.

KČT a MŽP budou podle dnes podepsané dohody spolupracovat především v oblasti ochrany přírody a na rozvoji ekologicky šetrné turistiky. Dohoda se vztahuje na celé území republiky, včetně chráněných území a navazuje na obdobné dohody, které již v minulosti KČT uzavřel se správami národních parků České Švýcarsko, Šumava a Krkonoše a na dohodu o spolupráci při značkování turistických cest v chráněných územích.

KČT bude v rámci svých možností a v průběhu a plánování svých akcí pomáhat při ochraně životního prostředí a klást při organizaci turistických aktivit důraz na environmentální výchovu, vzdělávání a osvětu (např. pochody spojené se sběrem odpadků, čištění studánek, potoků a řek, apod.). Zástupci KČT budou ministerstvem zváni jako členové pracovních a poradních skupin, které se zabývají turistikou a souvisejícími tématy. MŽP a KČT si vzájemně dají prostor ve svých publikacích a na internetových stránkách.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí