zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhláškou zrušili vyhlášku o ovzduší

30.06.2004
Ovzduší
Vyhláškou zrušili vyhlášku o ovzduší

Teplice - Vyhláška, kterou mělo město Teplice pro případy opatření v době nepříznivých rozptylových meteorologických situacích v ovzduší, už neplatí. Rozhodli o tom zastupitelé Teplic, kteří se sešli na jednání v prostorách teplického magistrátu.
Na zrušení staré vyhlášky museli zastupitelé přijmout novou vyhlášku, která to ukládá. Podpisem byl pověřen primátor města Jaroslav Kubera.
V důvodové zprávě k tomuto návrhu se píše, že v souvislosti s vydáním Nařízením obce (o vydání místního regulačního řádu pro regulaci zdrojů na území města v případě zhoršených nebo dokonce nepříznivých rozptylových podmínek), odsouhlasila zrušení původní vyhlášky rada města. Ta poté totéž doporučila zastupitelům, kteří slova radních vyslyšeli právě na jednání v těchto dnech.
Bylo již vydáno nařízení obce, kterým se vydává místní regulační řád pro regulaci zdrojů na území Statutárního města Teplice v době zhoršených nebo nepříznivých rozptylových podmínek v ovzduší a upozorňování obyvatelstva na zhoršené nebo nepříznivé rozptylové podmínky v ovzduší, seznamování obyvatelstva se stavem znečištění ovzduší (smogový varovný a regulační systém).
Stará vyhláška o ovzduší, která tomuto nařízení obce předcházela, platila od dubna roku 1997. Tepličtí zastupitelé ji v pátek zrušili.

Autor: PETR MÁLEK

Zdroj: 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí