zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skleněná archa se stěhuje

07.07.2004
Příroda
Skleněná archa se stěhuje
VIMPERK - Skleněná archa, která je výsledkem přeshraničního projektu spojujícího českou i německou část Šumavy, se dnes stěhuje z Dobré Vody u Hartmanic na Březník, kde bude slavnostně odhalena v 11.55 hodin a zůstane zde až do 27. srpna.
\"Termín odhalení, tedy za pět minut dvanáct, je symbolem stavu přírody ve světě ovládaném člověkem, jeho konzumem a zvyšováním blahobytu,\" uvedl mluvčí Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava a poznamenal, že součástí akce bude ve 13 hodin otevření nové galerie Archa přírody v bývalé hospodářské části známé březnické hájenky.
Téměř třítunová archa, symbolizující společnou přírodu a kulturu této oblasti, je modelem lodi z čirého skla, bezmála pět metrů dlouhá a zhruba půl druhého metru široká. Vystavena bude vždy po několik týdnů, nebo měsíců, na horských vrcholcích a v obcích regionů národních parků na obou stranách hranice. Letos už byla k vidění právě v Dobré Vodě u Hartmanic, nyní bude na Březníku, následně na Poledníku a v Prachaticích. V roce 2005 se pak vrátí na bavorskou stranu a na úplný závěr akce se přesune do Železné Rudy.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí