zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekozahrada pomůže dětem poznat zblízka přírodu

12.07.2004
Zemědělství
Ekozahrada pomůže dětem poznat zblízka přírodu
Jablonné v Podještědí - Upravit nevyužívanou část zahrady je smyslem projektu Společné plánování a realizace přírodního dětského areálu u Mateřské školy Studánka v Jablonném v Podještědí.
\"Jedná se o výstavbu naučné zahrady, která má napomoci dětem získat pozitivní vztah k přírodě a zároveň rozšířit jejich povědomí o fungování ekosystému,\" vysvětluje Tomáš Besta, ředitel Občanského sdružení přátel Lužických hor. Součástí ekozahrady bude tzv. květinová spirála, kde budou vysázeny jednotlivé druhy bylin. Vodní a bahenní rostliny mohou předškoláci poznávat v části, kde bude umístěn mokřad. Na zeleninovém záhonu si děti budou moci zase osvojit zahradnické dovednosti.
\"Počítáme také s výstavbou amfiteátru, suché řeky s přirozeným korytem a balvany, a v neposlední řadě také se skluzavkou, pozorovatelnou a kioskem,\" vypočítává Tomáš Besta. Jak dále zdůrazňuje, veškeré stavby budou z přírodních materiálů.
Celý projekt je podpořen Nadací Roberta Bosche v rámci programu Partnerství měst a obcí. Ten je realizován ve spolupráci s Informačním centrem neziskových organizací Praha.
\"Na výstavbě ekozahrady se podílejí, mimo naše sdružení, město Jablonné v Podještědí, partnerské město Oybin a Správa chráněné krajinné oblasti Lužické hory,\" upřesňuje ředitel občanského sdružení.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí