zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veterinární stanice na Ruzyni

15.07.2004
Příroda
Veterinární stanice na Ruzyni
Na pražském mezinárodním letišti v Ruzyni byla 2. června otevřena nejmodernější pohraniční veterinární stanice v České republice.

Projekt výstavby, který probíhal od poloviny roku 2003, zahrnoval tři etapy; v první byla vybudována moderní pohraniční veterinární stanice tak, aby plně vyhovovala standardům EU, v další došlo k dodávce technického vybavení a v závěru proběhlo speciální školení pro veterinární sektor. Výstavba stanice byla financována z fondů PHARE EU, další dvě etapy z národních fondů ČR. Konečným příjemcem zakázky byla Česká správa letišť, s.p., provozovatelem stanice bude a.s. České aerolinie. Veterinární stanice byla postavena jako kontrolní vstupní místo na území EU s cílem zajistit veterinární kontroly živých zvířat a živočišných produktů přicházejících z třetích zemí. Stanice je tak plně schválena ze strany EU jako vstupní kontrolní bod těchto komodit do EU. Kontrolu přicházejících zásilek provádějí zaměstnanci Městské veterinární správy v Praze. Realizace projektu byla jednou z podmínek vyjednávání o přístupu ČR k EU.

Program PHARE byl zaměřen na pomoc České republice v přípravě na členství v EU. Od roku 1990 bylo pro projekty PHARE realizované v ČR schváleno 953 mil. eur (28,5 mld. Kč). V rámci programu ISPA, jehož prostředky jsou určeny na projekty v oblasti dopravní a ekologické infrastruktury, bylo od roku 2000 schváleno 9 mld. Kč. Celková částka financí z fondů EU schválených pro ČR dosud činí 1,408 mld. eur (41,96 mld. Kč).
Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí