zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekozemědělci budou soutěžit o značku

09.08.2004
Zemědělství
Ekozemědělci budou soutěžit o značku
Jablonec n. N. - O značku Česká biopotravina roku mají znovu možnost soutěžit producenti z oboru biopotravin a ekologického zemědělství. Letos Nadace Partnerství ve spolupráci se Svazem ekologických zemědělců PRO-BIO vyhlašuje již čtvrtý ročník této soutěže. \"Soutěž je oslavou toho nejlepšího v České republice. Od čerstvého ovoce a zeleniny, přes maso, sýry a mléčné výrobky, až po hotové potraviny,\" uvedl madiální zástupce soutěže Tom Václavík.
Podle něho je soutěž příležitostí prohloubit povědomí spotřebitelů o ekologickém zemědělství a výrobě biopotravin. Stejně tak podpořit vynikající kvalitu v celém dodavatelském řetězci oboru biopotravin. Soutěž si především vzala za cíl zvýšit popularitu biopotravin českého původu mezi spotřebiteli. \"Účast v soutěži je prestižní záležitost pro všechny subjekty působící v oboru, jelikož jim nabízí jedinečnou marketingovou příležitost, jak své výrobky zviditelnit,\" doplnil Václavík.
Odborná porota hodnotí nejen inovativnost nebo výhody pro zákazníka, ale třeba i marketingový koncept či obal výrobku. Vítěz si kromě práva užívat označení Česká biopotravina roku 2004 odnese i šek na dvacet tisíc korun. Loni tuto značku získal soubor výrobků z kozího mléka od Pavla Dobrovolného z Ratibořic u Jaroměřic nad Rokytnou. Vyhlášení letošního vítěze se uskuteční 8. října.
Letos pořadatelé přišli i s novou kategorií, a to Nejlepší bioprodejna roku. V této kategorii bude porota hodnotit například hloubku a šíři sortimentu, vzdělávání a informování zaměstnanců a zákazníků, ochranu životního prostředí v provozu prodejny a podobně. Vítěz pak dostane zdarma zboží značky MolenAartje za deset tisíc korun.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí