zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma ICKM dostala pokutu za znečišťování prostředí

19.08.2004
Voda
Odpady
Firma ICKM dostala pokutu za znečišťování prostředí

POZĎÁTKY/PRAHA – Pokutu ve výši 500 tisíc korun udělil Městský úřad Třebíč, odbor životního prostředí, firmě ICKM Real Estate s.r.o. za nedovolené vypouštění průsakových vod ze skládky v Pozďátkách do přilehlého potoka Prašinec. Dalším důvodem k pokutě jsou průtahy, s kterými ICKM přistupovala až do nedávné doby k plnění povinností, které na sebe vzala v souvislosti s pozďáteckou skládkou.

 

Firma ICKM je povinna plnit soubor nápravných opatření, které byly přijaty v  roce 1998. Mezi tato opatření patří především povinnost zabránit úniku znečištěných vod ze skládky a kontaminaci okolních podzemních a povrchových vod do doby, než bude provedena sanace. Dále musí firma provádět monitoring vlivu skládky na jakost podzemních a povrchových vod.

 

„Na základě výsledků monitoringu bylo prokázáno zjištění obsahu zvláště nebezpečných nebo nebezpečných látek (ve smyslu ust. § 38 vodního zákona) v potoku Prašinec,“ píše Městský úřad Třebíč ve svém odůvodnění. „Jedná se např. o obsah síranů, niklu, kadmia a kobaltu,“ upřesnil Milan Havel ze sdružení Arnika.

 

Nový ředitel skládky Jiří Vykuka zaslal starostovi obce Slavičky, Ing. Jiřímu Válalovi, návrh, který počítá se záchytem odpadních vod ze skládky a jejich neutralizací. Současně pan Vykuka navrhl obci jednání, s cílem hledání společného zájmu při řešení situace kolem skládky.

 

Další informace můžete nalézt na interenetu na adrese ickm.arnika.org.

 

Kontakty na zástupce občanských sdružení, které se problematikou skládky zabývají:

Ing. Milan Havel, sdružení “Arnika, program Toxické látky a odpady”, tel.:222 781 471

Ing. Bobek Bohumil, sdružení “Pozďátky bez jedů”, mobil:777 650 200

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí