zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skládky rostou přímo v centru Litoměřic

17.09.2004
Odpady
Skládky rostou přímo v centru Litoměřic
Litoměřice - Drzost některých lidí je přímo neuvěřitelná. Svědčí o tom divoká skládka, kterou téměř v samém centru městské památkové rezervace v Litoměřicích založil neznámý vandal.
Bylo mu zřejmě zatěžko zbavit se legálním způsobem starých vysloužilých ledniček a tak je pohodil u městských hradeb, nedaleko parkoviště mezi ulicí Na Valech a Velkou Dominikánskou. Motoristům přijíždějícím do starobylého královského města se tak naskytne nepříjemná podívaná.
Před časem se jiný "dobrodinec" postaral o skládku přímo na kolejích u odstavených vagónů na horním nádraží. Natahal sem staré matrace a jiné haraburdí. "Černé skládky jsou čím dál větším problémem, přiznává městský ekolog Pavel Gryndler.
Bojují s nimi i okolní města a obce. Není to tak dlouho, co litoměřické technické služby likvidovaly více než dvě desítky podobných hromad odpadu. Přitom po městě jsou rozmístěny kontejnery, kde je možné odpad bezplatně ukládat.
Maložernosecký starosta Petr Liška uvedl, že rozsah znečištění životního prostředí se vždy ukáže s přicházející zimou, kdy zmizí zeleň, a odkryjí se tak místa, kam lidé odpad odhodili.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí