zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový komisař pro životní prostředí

30.09.2004
Obecné
Nový komisař pro životní prostředí
Novým komisařem pro životní prostředí by se měl stát Stavros Dimas z Řecka.
Dne 12. srpna 2004 designovaný předseda Evropské komise José Manuel Durăo Barroso (Portugalsko) představil svůj nový tým, který by měl po schválení Evropským parlamentem začít pracovat od 1. listopadu 2004.

Novým komisařem pro životní prostředí by se měl stát Stavros Dimas z Řecka.


Stavros Dimas se narodil 30. dubna 1941 v Aténách, Řecko. Vystudoval práva a ekonomii, pracoval mimo jiné jako právník pro Světovou banku.

Ve státní správě zastával funkce ministra obchodu, dále zemědělství, také ministra průmyslu, energetiky a technologií. Od roku 1977 je poslancem za stranu Nová demokracie (konzervativní strana vládnoucí v Řecku 1974 – 1981, 1990 – 1993 a v současnosti od parlamentních voleb 7. března 2004; tato strana je hlavní politickou představitelkou významných řeckých podnikatelských a obchodních kruhů a finanční oligarchie). V letech 2000 – 2004 působil Stavros Dimas jako zástupce této strany v Radě Evropy.

Od února 2004 působí v Evropské komisi na postu komisaře pro zaměstnanost a sociální věci.
Vedoucí Dimasova kabinetu na DG Environment bude Řekyně Nancy Kontou a generální ředitelkou zůstává Catherine Day (Irsko).

Současná komisařka pro životní prostředí Margot Wallström (Švédsko) se stane místopředsedkyní Komise a současně komisařkou pro vztahy s evropskými institucemi a komunikační strategii.

Anglické znění životopisu Stavrose Dimase
Složení nově navržené Evropské komise
Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí