zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

KRNAP zabojuje o evropské peníze

27.09.2004
Příroda
KRNAP zabojuje o evropské peníze
Krkonoše - Rekonstrukce cest, nákup ekologických autobusů a investice do cyklostezek. To je jen částečný výčet aktivit, na jejichž financování by chtěla Správa Krkonošského národního parku získat prostředky od Evropské unie.
"V tento okamžik má Správa KRNAP zažádáno nebo připravuje projekty přesahující objem několika desítek milionů korun. Chceme využít hlavně fondy, které jsou určeny pro rozvoj cestovního ruchu," vysvětlil Radek Drahný, tiskový mluvčí Správy KRNAP. KRNAP by například rád získal peníze na nákup ekologických autobusů. "Ekobusy by měly jezdit na trasách Horní Mísečky - Vrbatova bouda, Špindlerův Mlýn - Špindlerova bouda a na páteřní trase Krkonošských autobusových linek Harrachov - Horní Malá Úpa," upřesnil mluvčí.
Možností, na co lze získat evropské peníze, je podle Drahného více. Jde například o projekty zaměřené na ekologickou výchovu, obnovu historických památek či elektronický monitoring návštěvnosti ve vybraných lokalitách parku.
"Vzhledem k velkému zájmu různých institucí o finance z evropských fondů je nejisté, které projekty budou podpořeny a nakonec i realizovány. Nicméně vzhledem k nejistotě financí plynoucích ze státního rozpočtu bude jakákoliv podpora z evropských fondů vítanou injekcí pro rozvoj Krkonoš," zdůraznil Radek Drahný.
Na nutnost zaměřit se na získávání finančních prostředků od EU upozornil při své nedávné návštěvě Jilemnicka europoslanec Jozef Zieleniec. "Je nutné počítat s tím, že pokud nenabídneme na všech úrovních kvalitní projekty, tak peníze do Česka prostě nepřijdou. Budou-li dobré projekty, budou i peníze. Nebudou-li projekty, peníze nebudou," řekl europoslanec.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí