zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Oliva: Lesy ČR ztrácí čas

29.09.2004
Les
Oliva: Lesy ČR ztrácí čas

Generální ředitel Lesů ČR Kamil Vyslyšel nám při příležitosti svého ročního působení ve funkci kromě jiného sdělil:

Strategie rozvoje státního podniku Lesy ČR pro dalších 10 let byla připravena k realizaci od 1. ledna 2004, změnou vedení a koncepčních neujasněností však podnik ztrácí dva roky.

Transformace lesního hospodářství proběhla počátkem devadesátých let v kontextu ekonomické reformy a privatizace národního hospodářství. Na rozdíl od většiny jiných oblastí proběhla sociálně únosným způsobem a na jejím konci stojí vysoce likvidní státní podnik s dobrou reputací. Také máme díky ní řadu podnikatelů schopných investovat do nových technologií v lesním hospodářství i v oblasti zpracování dříví a současně expandovat i na náročnější zahraniční trhy.

V žádné z ekonomicky vyspělejších zemí s tradičním středoevropským lesnictvím nemá stát tak dominantní postavení jako u nás. Žádná z východoevropských zemí nešla při transformaci lesního hospodářství tak daleko jako ČR. Všechny tyto země se potýkají s daleko většími problémy než toto odvětví v Česku (kromě SR, Polska a Maďarska jsou to i země bývalé NDR), což se projevuje zejména ve finanční státní asistenci při řešení těchto problémů - tedy dotacích.

Marie Vašíčková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí