zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž Zelená škola má tento rok rekordní účast

29.09.2004
Obecné
Soutěž Zelená škola má tento rok rekordní účast
Ústecko - Centrum ochránců přírody Tilia, působící při ústeckém Domu dětí a mládeže (DDM), již začalo kontrolovat školy, zapojené do nového ročníku soutěže Zelená škola. Další školské subjekty, které chtějí soutěžit, musí zaslat pořadatelům údaje o dosažených výsledcích do 30. září 2004.
"Pro tento rok se účast přehoupla přes magickou hranici třicet škol. Letošních třicet dva subjektů je za deset ročníků rekord: oproti loňsku je to nárust o pět škol," řekl Jaroslav Černý z DDM.
Titul Zelená škola získá školské zařízení, které se pravidelně účastní ekologických soutěží, besed či akcí k ochraně přírody, úsporně nakládá s energiemi a vodou, zařazuje ekologii do výuky.
"Jeho vnitřní i vnější prostředí musí být oživeno rostlinami a výtvory dětí tak, aby působilo příjemně, živě," uvedl pracovník domnu dětí. V soutěži spolu soupeří v jednotlivých kategoriích mateřské, základní, střední, zvláštní a speciální školy z Ústecka.
Při příležitosti jubilea soutěže připravila Tilia speciální ocenění pro školu s nejlepším ekologickým či přírodovědným projektem. Podle pořadatelů může uspět skutečně každý, velká městská škola stejně jako školička z vesnice.
Vyhlášení vítězů, předání cen a udělení titulu Zelená škola se tradičně uskuteční v listopadu v DDM.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí