zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový zásobník benzenu nemá zhoršit ekologii

30.09.2004
EIA
Nový zásobník benzenu nemá zhoršit ekologii
Most - Tři významné projekty, které mohou ovlivnit kvalitu životní prostředí na Mostecku, nabízí magistrát k prostudování obyvatelům.
Magistrát oznámil na úřední desce před svým sídlem zahájení zjišťovacího řízení na nový skladovací zásobník benzenu, který má stát v areálu chemických závodů v Záluží. Podle zákona o posuzování vlivů na životní prostředí je dokumentace záměru stavby veřejně přístupná.
Lidé si mohou o zásobníku nebezpečné látky přečíst na odboru životního prostředí a mimořádných událostí ve třetím patře hlavní budovy magistrátu do 20. října. "V této době si mohou občané pořizovat opisy, výpisy, popřípadě kopie příslušného oznámení," sdělil Petr Formánek z magistrátu. Občané si mohou na magistrátu prostudovat ve zjišťovacím řízení také záměr stavby skládky popílků, která se rovněž týká chemického areálu. Projekt je na úřadu k nahlédnutí do 4. října. Každý může písemně připomínkovat Strategii udržitelného rozvoje Ústeckého kraje. Koncepce, která vychází z mezinárodních dohod o životním prostředí, stanoví budoucí, udržitelný rozvoj lidské činnosti v regionu. Zabývá se odpady, emisemi, průmyslem či zemědělstvím.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí