zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Milionářskou čtvrť ohrožují mravenci

13.10.2004
Příroda
Milionářskou čtvrť ohrožují mravenci
Miřejovice - Hledat mravence a další chráněné živočichy se spolu se zástupci Správy Chráněné krajinné oblasti České středohoří včera vydal starosta obce Miřejovice Jiří Červený. Právě výskyt chráněných druhů živočichů brání realizaci ambiciózního plánu na výstavbu milionářské čtvrti na miřejovické stráni.
Obě strany se snaží najít kompromisní řešení. Pohledy na optimální řešení se ale značně odlišují. Zatímco miřejovický starosta Jiří Červený usiluje o prosazení maximální varianty územního plánu, která počítá s vytvořením přibližně 88 lukrativních stavebních parcel, správa CHKO byla až dosud ochotná přistoupit pouze na povolení asi 60 parcel ve spodní části stráně.
"Podle vyjádření Správy CHKO se v horní části miřejovické stráně s největší pravděpodobností vyskytují zvláště chranění mravenci, kriticky ohrožený strnad zahradní, silně ohrožená ještěrka obecná, slepýš křehký a další," shrnul námitky ochránců přírody starosta.
Další "schůzka v terénu" je naplánovaná na příští týden. Ani jedna ze stran si ale zatím netroufá odhadnout, jak dlouho bude nalezení vzájemné shody trvat.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí