zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

HORTIKOMPLEX 2004 - Podzimní svátek zahradníků skončil

21.10.2004
Zemědělství
HORTIKOMPLEX 2004 - Podzimní svátek zahradníků skončil
Na olomouckém výstavišti Flora skončila v neděli 17. 10.  největší česká výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků HORTIKOMPLEX 2004.

Přes výraznou nepřízeň počasí   prošlo letos jejími  branami  na 14 tisíc návštěvníků,   přibližně stejně jako v loňském roce.    

Více než pět  stovek špičkových domácích ovocnářů a zelinářů připravilo návštěvníkům  hlavního výstavního pavilonu  procházku expozicí nazvanou „Vitamíny – základ zdraví“, zaplněnou nejkvalitnějšími letošními výpěstky ovoce a zeleniny. Společnou expozici Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy doplnila výstava zahrádkářů, letos nejen domácích, ale také z Polska, Slovenska a Německa. Značné pozornosti návštěvníků se těšila  zejména německá expozice, která zájemcům představila historické sorty jablek od 15. století. Velký zájem budil také pavilon H se speciální přehlídkou tykví a pavilon E s výstavou   výrobků pro zdraví a ochutnávkami vzorků z Flora koštu, soutěže o nejlepší ovocnou pálenku. Titul absolutního  šampiona   první soutěžní přehlídky ovocných destilátů, která letos obohatila výstavu Hortikomplex, patří pálenici Radlík 1 z Jílového u Prahy za destilát z bílých hroznů.  Hodnotící komise Flora koštu udělila rovněž cenu Unie destilatérů ČR za nejlepší kolekci přihlášených vzorků ovocných pálenek. Obdržel ji Zdeněk Krutil, „palič“ z Dřevohostic na Přerovsku.

Ze soutěží tradičně spojených s výstavou Hortikomplex si ocenění za nejlepší výpěstky a expozice letos odvezlo 16 nejlepších ovocnářů a 21 zelinářů. Nejlepšími expozicemi   se   mohli pochlubit zelináři z mikulovského Moravoseedu a pěstitelé ovoce z družstva Úsovsko – Klopina.  V letošní soutěži v květinové vazbě na téma „Advent je za dveřmi“ patří zlato v kategorii seniorů  Zahradnické fakultě Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity Brno. V juniorech si  mezi floristy vedlo nejlépe  družstvo Střední zahradnické školy z Litomyšle. 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí