zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické centrum má nového rádce

29.10.2004
Obecné
Ekologické centrum má nového rádce
Most - Ekologické centrum Most přichází s novou publikací nazvanou "Zelený rádce Mostecka. Ta přináší veřejnosti odpovědi na otázky týkající se problematiky komunální ochrany životního prostředí. Po CDROMu Životní prostředí Mostecka se jedná již o druhý publikační počin Ekologického centra Most pro Krušnohoří. "Zdrojem cenných podnětů na vytváření struktury publikace a formulování otázek nám byly zejména zkušenosti spojené s provozem bezplatné informační linky pro veřejnost, na níž bylo zaznamenáno téměř 2 500 dotazů," uvedla Ing. Soňa Hykyšová, vedoucí Ekologického centra. V závěru příručky je uveden seznam kontaktů na důležité instituce, sběrné dvory, neziskové organizace apod. "Kvůli legislativním změnám, novým vyhláškám a změnám kontaktů bychom příručku rádi vydávali pravidelně, přibližně jednou do roka tak, aby přinášela aktuální údaje," sdělila S. Hykyšová.
"Zelený rádce" vychází v nákladu 1 000 ks. Veřejnosti je od minulého týdne k dispozici na Magistrátu města Most, MěÚ v Litvínově a Meziboří, v knihovnách, ve školách a v Ekologickém centru, kde si ho mohou zájemci rovněž vyžádat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 195 342. Příručka vznikla za finanční podpory Mostecké uhelné společnosti.
"Doufáme, že brožura bude praktickým pomocníkem všem, kterým není stav životního prostředí lhostejný. Už nyní se setkáváme s velkým ohlasem, takže předpokládáme, že se ve velmi krátké době rozebere," věří v úspěch Zeleného rádce vedoucí EC Most Soňa Hykyšová.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí