zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Podaří se našim městům opět uspět v soutěži o evropské ceny?

03.11.2004
Obecné
Podaří se našim městům opět uspět v soutěži o evropské ceny?

Generální ředitelství pro životní prostředí Evropské komise bude v roce 2005 již potřetí oceňovat městské úřady Evropskou cenou za nejlépe připravený program Evropského týdne mobility 2004.

 

Cena za nejlepší Evropský týden mobility má ocenit nejúspěšnější aktivity měst, zapojených do tohoto celoevropského projektu. V České republice by se evropské ceny mohlo dočkat některé z 19 měst. Mezi ně patří Boskovice, Bohumín, České Budějovice, Hlučín, Hodonín, Hradec Králové, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Kopřivnice, Kroměříž, Letovice, Moravská Třebová, Moravský Krumlov, Ostrava, Olomouc,  Strakonice, Telč, Třebíč a Vsetín.

 

Evropská cena za nejlepší program Evropského týdne mobility 2004 je vyhlášena pro všechny místní úřady z členských i kandidátských zemí EU, které podepsaly "Chartu Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut 2004". Uzávěrka přihlášek do soutěže o evropskou Cenu za Evropský týden mobility je dne 31. prosince 2004. Slavnostní předání cen se bude konat v roce 2005 a cenu vítězům předá evropský komisař pro životní prostředí.

 

Informace o soutěži, jejích pravidlech i registrační formulář pro obce jsou k dispozici na adrese http://www.22september.org. V posledním ročníku soutěže o Cenu za Evropský týden mobility 2004 se mezi deset nejúspěšnějších evropských měst dostala Kroměříž (viz tisková zpráva MŽP z 27. 4. 2004).

 

Další informace:

http://www.mobilityweek-europe.org

http://www.22september.org

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí