zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma pomůže ekologům z Meziříčí s mokřadem

09.11.2004
Příroda
Firma pomůže ekologům z Meziříčí s mokřadem
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Společnost Schott Danseur hodlá podpořit aktivity ochránců přírody na mokřadu Rybníky v Hrachovci. Vedení firmy se tak rozhodlo proto, že po dokončení výstavby továrny na solární panely bude v areálu firmy podstatně zúžen původní biokoridor vedoucí kolem řeky Bečvy.

Český svaz ochránců přírody z Valašského Meziříčí tuto aktivitu samozřejmě vítá. " Navštívili jsme lokalitu spolu s vedením firmy a pracovníky odboru životního prostředí městského úřadu. Seznámili jsme je s tím, co údržba mokřadu obnáší a jsme rádi, že se nám podařilo firmu pro podporu tohoto projektu získat," vyjádřil se jednatel svazu Milan Orálek.
Na mokřadu by se měly vykosit náletové a plevelné rostliny. " Chtěli bychom také provést likvidaci biomasy a prohloubit zazemňující se tůni," upřesnil Orálek. Dostatečná hloubka a rozsáhlá mělčinná zóna prohřáté vody při březích má sloužit jako vhodné místo pro rozmnožování obojživelníků. " Navíc je mokřad důležitou ornitologickou lokalitou regionálního významu. Vyskytuje se zde například čírka obecná, líska černá, potápka malá i velmi vzácně hnízdící vodouš rudonohý," dodal ornitolog Miroslav Dvorský.
Společnost Schott Danseur chce podporou kultivačních prací na mokřadu kompenzovat ztráty na životním prostředí způsobené výstavbou továrny v jejím areálu. " Částka, kterou společnost do úprav investuje, by však neměla přesáhnout sto tisíc korun," upřesnila mluvčí firmy Martina Kovářová.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí