zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma pomůže ekologům z Meziříčí s mokřadem

09.11.2004
Příroda
Firma pomůže ekologům z Meziříčí s mokřadem
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Společnost Schott Danseur hodlá podpořit aktivity ochránců přírody na mokřadu Rybníky v Hrachovci. Vedení firmy se tak rozhodlo proto, že po dokončení výstavby továrny na solární panely bude v areálu firmy podstatně zúžen původní biokoridor vedoucí kolem řeky Bečvy.

Český svaz ochránců přírody z Valašského Meziříčí tuto aktivitu samozřejmě vítá. " Navštívili jsme lokalitu spolu s vedením firmy a pracovníky odboru životního prostředí městského úřadu. Seznámili jsme je s tím, co údržba mokřadu obnáší a jsme rádi, že se nám podařilo firmu pro podporu tohoto projektu získat," vyjádřil se jednatel svazu Milan Orálek.
Na mokřadu by se měly vykosit náletové a plevelné rostliny. " Chtěli bychom také provést likvidaci biomasy a prohloubit zazemňující se tůni," upřesnil Orálek. Dostatečná hloubka a rozsáhlá mělčinná zóna prohřáté vody při březích má sloužit jako vhodné místo pro rozmnožování obojživelníků. " Navíc je mokřad důležitou ornitologickou lokalitou regionálního významu. Vyskytuje se zde například čírka obecná, líska černá, potápka malá i velmi vzácně hnízdící vodouš rudonohý," dodal ornitolog Miroslav Dvorský.
Společnost Schott Danseur chce podporou kultivačních prací na mokřadu kompenzovat ztráty na životním prostředí způsobené výstavbou továrny v jejím areálu. " Částka, kterou společnost do úprav investuje, by však neměla přesáhnout sto tisíc korun," upřesnila mluvčí firmy Martina Kovářová.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí