zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jaroměř se rozhodla pro Šetrné papírování

22.11.2004
Obecné
Jaroměř se rozhodla pro Šetrné papírování

JAROMĚŘ - Město Jaroměř ve spolupráci s místním gymnáziem pořádá pro studenty i  veřejnost výstavu "Papír jako surovina", která proběhne od 18. listopadu do 10. prosince v prostorách školy. Výstavu zapůjčilo v rámci projektu Šetrné papírování ekologické sdružení Arnika. Městský úřad také přislíbil připojit se k celonárodní kampani Arniky a začít používat recyklovaný papír.

Ve spolupráci s místní svozovou firmou městský úřad organizuje soutěž ve sběru papíru na základních školách a na gymnáziu (1). "Ceny máme připraveny jak pro jednotlivé nejlepší sběrače, tak i nejlepší třídy," říká Petr Filipec, vedoucí Odboru životního prostředí městského úřadu a ve svých plánech pokračuje: "Občanům nabízíme pro ochranu jejich domácí schránky před záplavou reklamních letáků samolepky "Nevhazujte reklamní letáky, prosím", jež vydalo sdružení Arnika. Spolu se studenty gymnázia se chystáme mezi domácnostmi a firmami v Jaroměři uspořádat anketu na téma třídění odpadu a používání recyklovaného papíru. Celý program má přispět k osvojení si takových "samozřejmostí", jako je třídění odpadu, a to jak u žáků základních a středních škol, tak u občanů a podnikatelů."

Inspirací pro další úřady a instituce je snaha o ekologicky šetrný provoz na Ministerstvu životního prostředí. To zapůjčilo na výstavu panel informující o opatřeních, jež mají přispět k ekologicky šetrnějšímu chování jeho zaměstnanců i celého úřadu (recyklovaný papír pro běžný úřední provoz, přednostní používání ekologicky šetrných výrobků, třídění odpadu, energeticky úsporná opatření, občerstvení z produktů ekologického zemědělství, vratné nápojové obaly, osvěta a spolupráce s dalšími organizacemi).

“K vidění budou na výstavě i ukázky přírodních recyklovaných papírů, které se dají použít pro tisk a kopírování, a vyjádření předních výrobců kopírovacích strojů a tiskáren na možnost použití recyklovaného papíru v jejich strojích,” doplnil vedoucí kampaně Arniky Šetrné papírování Milan Návoj.

Výstava vznikla díky podpoře Nadace Partnerství a MČ Praha 5.

Bližší informace poskytne:

-         Ing. Petr Filipec, vedoucího Odboru životního prostředí městského úřadu Jaroměř, tel. 491 847 150, mobil 602 176 614, e-mail: filipec@jaromer-josefov.cz

-         Petra Hlavatá, organizátorka výstavy na gymnáziu, Gymnázium a SOŠ Jaroměř, Lužická 423, mobil: 737 118 012, e-mail:  

-         Milan Návoj, Arnika - kampaň Šetrné papírování, tel. 222 781 471, e-mail: milan.navoj@arnika.org

Odkazy:

(1) ZŠ Boženy Němcové, 1. i 2. stupeň, ZŠ Josefov, Gymnázium a SOŠ Jaroměř

Další informace najdete i na internetových stránkách kampaně Šetrné papírování

papir.arnika.org,

- výstavu najdete v náhledu zde: papir.arnika.org

- samolepky na schránky najdete v náhledu na: http://papir.arnika.org/letacky.shtml

Ministr Ambrozek doporučil recyklovaný papír i svým kolegům

http://papir.arnika.org/novinky.shtml?x=148100

Zaměstnanci MŽP poctivě třídí odpad z kanceláří

papir.arnika.org
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí