zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Děkan Kovář si stěžuje Grossovi na Pecinu

23.11.2004
Voda
Děkan Kovář si stěžuje Grossovi na Pecinu

PRAHA - Děkan přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Pavel Kovář zaslal premiéru Grossovi dopis, ve kterém si stěžuje na nedostatečnou odbornou způsobilost náměstka ministra průmyslu a obchodu Martina Peciny a protestuje proti jeho nedávným výrokům ohledně výstavby jezů na dolním Labi.

Pecina v rozhovoru pro časopis Energetika uvedl například: „argumenty [proti stavbě] … jsou směšné. Ani malé dítě nemůže věřit tomu, že stabilizace hladiny Labe zahubí okolní život. Pochopitelně živočichové i rostliny budou mnohem lépe prosperovat v prostředí stabilním než v prostředí chvíli suchém a chvíli mokrém.“

„Jde o jeden z exemplárních nekvalifikovaných anebo účelově používaných soudů, jaké se bohužel dosti často ventilují ve sdělovacích prostředcích ze strany vlivných osob,“ uvádí profesor Kovář ve svém dopise. „Je zneklidňující, že vysoký úředník ministerstva, který v polemice o záměru hraje zajisté podstatnou roli, postrádá elementární kvalifikaci a znalosti,“ uvádí dále Kovář. Podle něj právě specifická dynamika „chvíli suchého a chvíli mokrého prostředí“ zachová generacím po nás jedinečný přírodní celek.

Zdroj: www.arnika.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí