zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Benefice podpoří ekovýchovu

24.11.2004
Obecné
Benefice podpoří ekovýchovu
Liberecký kraj - Firmy v Libereckém kraji mají v těchto dnech neobvyklou možnost, jak pomoci přírodě v našem regionu. Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor chystá už třetí ročník benefičního "Večera pro Jizerky", z jehož výnosu podpoří ekologickou výchovu dětí na základních školách Libereckého kraje. Oslovila proto už desítky místních firem s výzvou, aby se do projektu zapojily a nechaly tak své prostředky pracovat ve veřejném zájmu, který by spojil všechny obyvatele regionu.
Benefice proběhne ve středu 24. listopadu v 18 hodin v Severočeském muzeu a vystoupí na ní například Vojtěch Ron, který bude číst lidové pověsti z právě vycházející knihy Pověsti z kraje sklářů od Evy Koudelkové. "Obnova zničené krajiny v Jizerských horách je během na hodně dlouhou trať. Proto naše nadace podporuje raději tyto záměry mířící do budoucna než nějaké krátkodeché projekty," říká Magdalena Marešová, ředitelka Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor. Zároveň však připouští, že sehnat partnery pro takové dlouhodobé projekty nebývá vždy jednoduché: "Firmy mají často raději "vrabce v hrsti" - nějaké projekty s okamžitým výstupem, anebo je jim to lhostejné a jde jim jen o to, aby bylo někde vidět jejich logo."
Na peníze, které vynese benefice, vypsala už Nadace soutěž (grantový program), které se může zúčastnit každá základní škola v Libereckém kraji (mimo město Liberec, kde mají školy k dispozici vlastní Ekofond). "O podporu ale mohou žádat i jednotliví učitelé, kterým Nadace může například zaplatit další odborné vzdělávání v oblasti ekologie," upozorňuje Magdalena Marešová.
Žádosti je nutné doručit do 10. prosince do kanceláře Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor, U Jezu 10, Liberec. Partnery projektu jsou státní podnik Lesy ČR nebo Správa Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory, kromě toho Nadace dlouhodobě spolupracuje také s Libereckým krajem.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí