zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krajskou předsedkyní Zelených se stala Daniela Matějková

07.12.2004
Obecné
Krajskou předsedkyní Zelených se stala Daniela Matějková

„Není koho volit“ skandovali studenti pražských vysokých škol, když 17. listopadu 2004 pochodovali Prahou. To ještě netušili, že silnou organizaci Strany zelených v Praze povede 24letá studentka FAMU Daniela Matějková. Právě tu zvolila o víkendu krajská konference pražských Zelených do čela své organizace. Dosavadní místopředsedkyně rady krajské organizace SZ v Praze a manažerka volební kampaně senátora Jaromíra Štětiny Daniela Matějková nahradí ve funkci odstupujícího předsedu Petra Štěpánka.

 

Daniela Matějková slibuje, že vnese do politiky čerstvý vítr. Pražské zelené, kteří jsou druhou nejsilnější krajskou organizací Strany zelených v republice, chce vést jako silnou, suverénní a kulturní politickou stranu. „Čeští politici na svých estrádách moc špatně hrají. My Zelení se nebudeme podbízet voličům tím, co nás nebaví. Mám ráda pohled na muže, kterým došli fráze a výmluvy. Do politiků z obrazovky budu šít tak dlouho až jim dojde, že mohou dělat jen něco zeleného – třeba okopávat mrkev,“ říká Daniela Matějková.

 

Krajská konference, která se konala v pražském Mánesu, zvolila také další členy pražského vedení Zelených: místopředsedy se stali  Vít Červenka a Martin Soukup, za členy rady byli dále zvoleni Olga Lomová, Zita Nidlová, Matěj Stropnický a Jan Šícha.

 

Straně zelených se právě v Praze podařilo v posledních volbách získat senátora, kterým se stal nestraník kandidující za Zelené Jaromír Štětina. Také ve volbách do Evropského parlamentu dosáhli Zelení v Praze zajímavého výsledku – hlas jim tady  dalo 4,38% voličů.

 

Kontakt:

Daniela Matějková, předsedkyně KO SZ v Praze, tel.:  777 164 232

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí