zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Šňůra přednášek o odpadech probíhá po celém Českolipsku

08.12.2004
Odpady
Šňůra přednášek o odpadech probíhá po celém Českolipsku
Českolipsko - Cílem centra ekologického a duchovního rozvoje je podpora zájmu o životní prostředí a duchovních hodnot života. Aby tyto mety mohlo sdružení CEDR naplňovat, uskutečňuje po celém našem okrese přednášky, besedy, diskusní semináře a kulturní akce.
Jednou z mnoha akcí, kterou společnost ve spolupráci s městy pořádá, je beseda pro občany nazvaná "Třídění - má to smysl."
"Tuto akci jsme odstartovali 13. listopadu ve Cvikově, pokračovala v Zákupech dále v Žandově a Kamenickém Šenově. Zatím naší poslední štací bylo město Dubá, kde stejně jako ve Cvikově zároveň s besedou proběhla soutěž o "Nejhezčí práci z odpadu". Té se zúčastnily děti z místních základních škol a nejoriginálnější výtvor byl odměněn dortem z Jizerských pekáren," informoval nás předseda sdružení CEDR Petr Kacálek.
Šňůra diskuzních přednášek pokračuje ve středu v městské knihovně Doksy. Den poté se uskuteční v Jablonném v Podj. a závěrečná beseda bude 15. prosince v České Lípě v Libertinu.
"Ukázat lidem, že třídit odpady má smysl, to je hlavní myšlenka, kterou na těchto akcí propagujeme. V současné době, kdy se v odpadech doslova utápíme, chceme lidem ukázat, že odpad není věc, kterou již nikdo nepotřebuje," dodal Petr Kacálek.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí