zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Ambrozek proti odsunu brněnského nádraží

15.12.2004
EIA
Ministr Ambrozek proti odsunu brněnského nádraží

Ministr životního prostředí a místopředseda KDU-ČSL Libor Ambrozek se v dnešním rozhovoru pro týdeník Respekt vyjádřil, že spíše podporuje variantu nepřesouvat brněnské hlavní nádraží. Hlavním argumentem je pro něj zachování hromadné dopravy v centru města. Na přímou otázku, zda by byl proti, kdyby vláda hlasovala o dotaci na přesun nádraží, odpověděl: Spíše ano.

Občanská koalice Nádraží v centru vítá tento postoj ministra a vrcholného politika KDU-ČSL. Považuje jej za další signál, že nerealistický a předražený projekt odsunu nádraží nemá dostatečnou politickou podporu. Stále existuje naděje, že názor Brňanů bude respektován, i když výsledky referenda nebyly pro politiky formálně závazné.

Martin Ander, ředitel Hnutí DUHA k tomu říká:

Je vidět, že politici, kteří mají přehled o evropských trendech v hromadné dopravě, si nedocenitelnou výhodu dobře dostupného nádraží v centru města uvědomují. Zvlášť významné je, že se takto vyjádřil vysoký představitel KDU-ČSL, která na jižní Moravě vyhrála listopadové krajské volby. Názor Jihomoravana a místopředsedy strany by mohl přispět k vyjasnění vztahu jihomoravských lidovců k projektu odsunu brněnského nádraží.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí