zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strom pomůže životnímu prostředí

16.12.2004
Obecné
Strom pomůže životnímu prostředí
Most - Kvalita životního prostředí na Mostecku doznala podle údajů Ekologického centra Most významného zlepšení. Stále však nelze říci, že je Most zdravým městem. Proto Ekologické centrum obnovilo anketu, v níž zjišťuje, jak sami Mostečané pociťují vliv životního prostředí na své zdraví a svoji životní pohodu.
Ke znovuoživení ankety, kterou centrum zahájilo v polovině roku, slouží strom umístěný v knihovně. Na něj mohou návštěvníci umístit barevné lístečky podle toho, jak sami pociťují kvalitu životního prostředí ve svém městě. "Připojit mohou přání, co by se mohlo zlepšit. Zatímco běžným vánočním stromkům bude v následujícím období jehličí opadávat, tomuto stromu bude naopak přibývat," poznamenala Soňa Hykyšová, vedoucí centra.
Názory, získané uvedeným způsobem, chce ekologické centrum Most dále využívat v přípravě vlastních projektů, které by přispěly ke zlepšení životního prostředí v Mostě. Rovněž s výsledky tohoto průzkumu seznámí mostecký magistrát. Strom je umístěn od včerejšího dne ve Stříbrné síni Městské knihovny v Mostě v rámci nové výstavy. O ní bude Deník Mostecka informovat zítra.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí