zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelení vyřešili financování a stojí pevně na nohou

04.01.2005
Obecné
Zelení vyřešili financování a stojí pevně na nohou

Zelení dnes vyřešili tíživou finanční situaci. Předseda Strany zelených Jan Beránek se na jednání s hlavním věřitelem strany,  společností Harmonie CZ, za přítomnosti exekutora dohodl na tom, že  část zděděného dluhu splatnou do konce roku 2004 uhradí Strana zelených až ve volebním  roce 2006. Zástupce věřitele tím ocenil dosavadní snahu Zelených  dostát svým závazkům a nepřímo tím potvrdil, že věří, že Zelení ve volbách v roce 2006 uspějí.

Vedení Strany zelených v čele s Janem Beránkem v roce 2003 převzalo po svých předchůdcích starý a dlouho neřešený dluh pocházející z roku 1992. Po složitých jednáních se v červenci 2003 podařilo identifikovat věřitele a dohodnout splátkový kalendář. Zároveň se zděděný dluh, dosahující v té době výše téměř 14 milionů korun, snížil na 7 milionů. Z toho 2,3 miliony byly uhrazeny obratem, další 2  miliony byly splatné do 31. 12. 2004 a zbylých 2,7 milionu do 31. 12. 2006.

Uhrazení druhé splátky však nečekaně ohrozila exekuce, která Straně zelených těsně před Vánoci zablokovala na účtu částku přes 300 000 korun. Strana tak dosud z letošní dvoumilionové splátky mohla uhradit pouze 1 635 000 korun. Zbylou částku však po dnešní dohodě nebude zatím exekutor vymáhat.

“Vedle zvolení senátora za Stranu zelených Jaromíra Štětiny považuji za svůj největší úspěch právě vyřešení obrovského dluhu, který jsme zdědili,  a záchranu Strany zelených před exekucí. Přitom volební zisk historicky prvního senátora a dvou krajských zastupitelů zeleným umožňuje vyřešit finanční závazky, které nám zůstaly po předchozích vedeních," říká předseda Jan Beránek.

Strana zelených je jednou z mála českých politických stran, které řeší problematické hospodaření a splácí dluhy z počátků své existence. „Ve Straně zelených nechceme tyto problémy zametat pod koberec. Jsem připraven podniknout kroky vůči odpovědným osobám, padni komu padni," dodává Jan Beránek.

Kontakt:

Jan Beránek, předseda Strany zelených, tel.: 604 207 305
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí