zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

EU COMPASS PROJECT: Vedoucí projekt pro rozšíření EMAS mezi stovky nových obcí

20.01.2005
EMS
EU COMPASS PROJECT: Vedoucí projekt pro rozšíření EMAS mezi stovky nových obcí

Generální ředitelství Evropské komise pro životní prostředí nedávno spustilo projekt s cílem nasměrovat sto obcí a městských zástaveb na zavedení EMAS. V rámci projektu vzniknou tři seskupení v každém členském státu registrovaném ve veřejném sektoru - Belgii, Francii, Švédsku, Dánsku, Rakousku, Spojeném království, Německu, Itálii a Španělsku. Seskupení bude tvořeno obcí s registrovaným EMAS (školitelem) a 4-mi sousedními obcemi (účastníky).

Tento rok trvající projekt se uskuteční na základech principů řízení a moderní komunikace. Každé seskupení (školitel 4 účastníci) bude pracovat odděleně; avšak seminář organizovaný v každé zemi shromažďující tři národní seskupení bude rozšiřovat principy správných návyků mezi jeho účastníky. Na konci roku 2005 slavnostní shromáždění uzná závazek školitelů a účastníků, stejně jako setrvalý vývoj a poznání systémů environmentálního řízení jako jejich hlavního cíle.

Global to Local Limited (G2L) a the International Council of Local Environmental Initiative (ICLEI), externí konzultanti pracující pro generální ředitelství EK vyhledávají v současné době obce a města zajímající se o účast na projektu, buď jako školitelé, nebo jako účastníci. Obce, které se chtějí podílet na projektu, mohou kontaktovat pana Bruce Cockreana ze společnosti Global to Local.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí