zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Starosta Děčína se postavil za cyklostezky

25.01.2005
Obecné
Starosta Děčína se postavil za cyklostezky

DĚČÍN – Starosta Děčína Vladislav Raška svolal jednání se zástupci Děčínské koalice pro pěší a cyklistickou dopravu. Stalo se tak poté, co Koalice opakovaně upozorňovala, že město neplní své sliby dané občanům. Ačkoliv se zavázalo každoročně uvolňovat na budování cyklotras přibližně 15 mil korun, dodnes neinvestovalo ani korunu. Na jednání, které se odehrálo v pátek minulého týdne, starosta Koalici ujistil, že vedení města má stálý zájem na projektování a budování cyklistických tras ve městě Děčín.

„Starosta nás ubezpečil, že aparát města usiluje o získání finančních prostředků, které se snaží získat ze zdrojů mimo městský rozpočet. Ačkoli zatím v ulicích Děčína žádné cyklotrasy nevyrostly, jsme rádi, že se současné vedení alespoň snaží shánět prostředky potřebné k jejich realizaci. Stále samozřejmě trváme na tom, aby město dodrželo své sliby ohledně cyklostezek,“ říká Kamil Repeš z Arniky Děčín

Z pátečního jednání vyplynulo, že Město je ochotné financovat cyklostezky pouze částečně. Příkladem může být projekt tzv. podzámecké cyklotrasy. V tomto konkrétním případě by z 9-ti milionové investice, která je na výstavbu potřeba, město hradilo jen cca. 30 procent a zbytek peněz by pocházel z fondu EU. Projekt bohužel neuspěl již v prvním kole řízení. Podle slov starosty k tomu došlo nezodpovědným přístupem posuzovatele projektu, který pravděpodobně z důvodu neznalosti místa neadekvátně zohlednil stanovisko CHKO České středohoří, označující lokalitu za možnou ptačí oblast.

„Potěšilo nás vyjádření starosty, že udělá vše pro to, aby trasa od Tyršova mostu na Staré město byla hotova ještě v letošním roce. Takové rozhodné slovo jsme od minulého sociálně demokratického vedení nikdy neslyšeli,“ zhodnotil jednání člen koalice Martin Zíka z Iniciativy Park.

Tisková zpráva sdružení Arnika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí