zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Adresy záchranných stanic lze nyní nalézt v brožuře

25.01.2005
Příroda
Adresy záchranných stanic lze nyní nalézt v brožuře
Novou brožuru o záchranných stanicích pro handicapované živočichy z volné přírody v Libereckém kraji mají pro zájemce k dispozici v Domě dětí a mládeže Vikýř. Na sestavení adresáře se kromě jiných podílely i organizace, jako třeba Český svaz ochránců přírody, Česká speleologická společnost, ZO ČSOP, finančně se pak podílel resort životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje.
Brožura je určena široké veřejnosti. Kromě podrobného adresáře všech záchranných stanic v kraji přitom nabízí i rady a zásady, jak pomoci postiženým zvířatům nejlépe. Konkrétně se v brožuře prezentuje pět zařízení. Stanice pro handicapované živočichy v Libštátě - ZO ČSOP Křižánky, která pomáhá všem druhům volně žijících zvířat, dále Hanička - záchranná a chovná stanice veverky obecné, a Archa - záchytná stanice při SVČ DDM Vikýř Jablonec nad Nisou. Ta je určena pro menší druhy zvířat, včetně exotických. Další stanicí je pak ZO ČSOP Liberec, jež pomáhá ježkům a Česká společnost pro ochranu netopýrů. Na všechna zmíněná zařízení zde nechybí přesné adresy a telefonní spojení - včetně jmen kontaktních osob. Všechny stanice přitom rády uvítají každého návštěvníka i člověka, který by jim chtěl nějakým způsobem pomoci.
Brožura zahrnuje také rady, kterými se řídit v případě, že najdete poraněné nebo jinak odvržené zvíře, jak se o něj případně sám postarat nebo kam živočicha dopravit.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí