zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Tendr na ředitele Lesů ČR bude až za několik týdnů

01.02.2005
Les
Tendr na ředitele Lesů ČR bude až za několik týdnů
Týden po demonstraci lesníků před ministerstvem zemědělství stále trvá nevyhlášené příměří. Utkání mezi státním podnikem Lesy ČR (LČR) a privátními subjekty o smlouvy na provádění komplexních lesnických činností zatím na body vedou soukromé firmy. Další kolo lze očekávat až za několik měsíců.

Výběrové řízení na nového generálního ředitele LČR má být vypsáno až v horizontu týdnů, jeho výsledek bude znám za několik měsíců. Do té doby platí status quo. „Trváme na tom, že smlouvy neplatí, ale řídíme se podle nich,“ řekl EURO OnLine mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa.

Ministerstvo tak respektuje rozhodnutí ÚOHS z 20. ledna, v němž mu úřad uložil zdržet se jakéhokoliv jednání, které by znemožňovalo či omezovalo výkon podnikatelské činnosti smluvních partnerů Lesů ČR. Zároveň mu zakázal uzavírat nové smlouvy týkající provádění pěstebních činností a prodejů a nákupů dříví bez předchozího projednání s ÚOHS.

Mluvčí ministerstva ale prohlásil, že plán na vypsání výběrových řízení se nezměnil. Z dopisu rozeslaného bývalým generálním ředitelem LČR Kamilem Vyslyšelem smluvním partnerům tak ztratila platnost pouze pasáž o uzavírání provizorních smluv do června 2005. Dopis, který má Euro OnLine k dispozici, je připojen v příloze.
Zdroj: Euro

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí