zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O víkendu se na Hodonínsku počítají bobři

03.02.2005
Příroda
O víkendu se na Hodonínsku počítají bobři

Na tuto sobotu a neděli zvou členové Dětí Země Slovácko všechny milovníky přírody na Hodonínsko, kde kolem řeky Moravy proběhne již čtvrté zimní sčítání bobrů. Sraz dobrovolníků je v sedm hodin ráno v Hodoníně na ulici U červených domků 4a před Ekocentrem. Bližší informace poskytne Petr Havlík na mobilu 607 674 582, zajištěno je i přespání.

„Počet bobrů se zjišťuje při pochůzce po břehu řeky podle množství ohryzaných stromů,“ sdělil k průběhu akce Petr Havlík. Více informací je na stránce www.detizeme.cz u pozvánek n akce.

Loni v březnu se jich při obdobném sčítání na padesáti kilometrovém úseku řeky Moravy zjistilo až pětatřicet kusů. Bobr patří mezi kriticky ohrožené druhy zvířat a je velmi plachý.

Děti Země Slovácko se v rámci svého projektu Zachování lužní krajiny dolního Pomoraví zabývají především mapováním a záchranou lokalit se zvláště chráněnými rostlinami, které mohou být ohroženy holosečnou těžbou stromů, snahou o přeměnu nevyužívaných polí zpět na louky a obnovou malých tůní a mokřadů jako vhodného biotopu pro obojživelníky.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí