zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Usnesení vlády České republiky ze dne 5. ledna 2005 č. 18 o Opatřeních k provedení nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky, a o spoluúčasti jednotlivých ministerstev na jejich plnění

04.02.2005
Odpady
Usnesení vlády České republiky ze dne 5. ledna 2005 č. 18 o Opatřeních k provedení nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky, a o spoluúčasti jednotlivých ministerstev na jejich plnění

Vláda České republiky v roce 2003 schválila nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky.

Rozpracování a implementace cílů Plánu odpadového hospodářství ČR pro specifické skupiny odpadů je zajištěno formou vypracování situačních zpráv k Realizačním programům POH ČR (dále jen „RP POH ČR“). Jedná se o odborné podklady pro skupiny odpadů pro které je, vzhledem k jejich negativnímu vlivu na zdraví lidí a životní prostředí, nebo k jejich možnému využití jako náhrady primárních přírodních zdrojů, nezbytné stanovit takový systém pro nakládání s nimi, který bude v souladu s principy udržitelného rozvoje.

Celkem bude v průběhu let 2003 – 2006 zpracováno 22 situačních zpráv pro RP POH ČR. Z těchto podkladů, na základě předběžné diskuse s dotčenými resorty, bude připraven soubor opatření k naplnění cílů POH ČR, která budou postupně předkládána ke schválení vládě. Opatření a návrhy, vyplývající z 1. etapy zpracování RP POH ČR, jsou shrnuty do předkládané přílohy návrhu usnesení vlády.

Pro zpracování situačních zpráv k Realizačním programům ČR byla zvolena metoda široké spolupráce odborníků působících v oboru odpadového hospodářství se zástupci jednotlivých ministerstev, vysokých škol, nevládních organizací, hospodářské sféry (svazy, asociace, sdružení), veřejné správy a dalších dotčených subjektů. (Na přípravě podkladů pro 1. etapu se podílelo více než 130 odborníků). V procesu přípravy RP POH ČR byl, a rovněž v dalších etapách přípravy bude, uplatňován proces strategického plánování, efektivní komunikace a partnerství. Složení pracovních skupin je uvedeno na internetové adrese MŽP: www.env.cz a v předkládané Souhrnné zprávě.

Usnesení vlády (doc, 35 kB)
Příloha usnesení vlády (doc, 54 kB)
Souhrnná zpráva (doc, 352 kB)

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí