zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nafta vytekla do vodní nádrže

13.02.2005
Havárie
Nafta vytekla do vodní nádrže

Olejové skvrny se včera pozdě odpoledne objevily na hladině vodní nádrže u bývalého kina Evropa na sídlišti Březenecká. Na jejich výskyt upozornili po 14 hodině obyvatelé tohoto sídliště, kteří zavolali na linku hasičského sboru.

Chomutov (md), 12. 2. 05

V ulici Kundratická bylo na první pohled vidět, že na silnici vyteklo větší množství nafty, které stékalo do kanálů a následně pak do vodní nádrže. Aby nedošlo k odtoku nafty do Podkrušnohorského zooparku, umístili hasiči u výpusti nornou stěnu.

Podle vyjádření jednoho ze zasahujících hasičů se do vody naštěstí nedostalo takové množství nafty, které by jakkoliv ohrozilo životní prostředí. Případem se nyní bude zabývat státní policie, která by měla najít toho, kdo je za tuto havárii zodpovědný.

Podařilo se nám zkontaktovat svědky, kteří viděli, jak kolem půl jedenácté dopoledne vyteklo větší množství nafty z vozu společnosti Silnice Žatec. Právě tato společnost už od léta provádí v rámci regenerace panelového sídliště Březenecká, celkovou rekonstrukci vozovek a chodníků a právě tento týden zahájila závěrečnou etapu.

Na hasičském sboru nám potvrdili, že nikdo z této firmy únik nafty nenahlásil. Pravdou ale je, že nelibá vůně se kolem nádrže šířila celé odpoledne a olejové skvrny doprovázely obří vůz až na parkoviště u 13. ZŠ, kde tato společnost svá vozidla parkuje.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí