zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Radnice chce, aby více lidí třídilo odpady

25.02.2005
Odpady
Radnice chce, aby více lidí třídilo odpady
VSETÍN - Odpady pravidelně třídí necelá polovina vsetínských rodin. Vyplývá to z výsledků dotazníkové akce, kterou mezi žáky základních škol provedla vsetínská radnice.
Do dotazníkové akce se zapojilo celkem 1776 dětí ze všech základních škol ve městě. "Dětem jsme položili sedm otázek týkajících se právě třídění odpadů u nich doma," řekl vedoucí odboru životního prostředí radnice Jiří Trezner. Z průzkumu je zřejmé, že ve Vsetíně pravidelně třídí 46 procent rodin, naopak 10 procent rodin odpad netřídí vůbec.
Nejčastěji tříděným odpadem jsou plasty, papír a sklo. Kovy třídí jen devět procent rodin. Dva dotazy se týkaly také druhů separačních kontejnerů a jejich vzdálenosti od domu. Z průzkumu vyplynulo, že 18 procent respondentů musí k recyklačnímu kontejneru jít dále než 100 metrů.
Výsledky průzkumu bude posuzovat komise životního prostředí a rada města. "Pokusíme se přiblížit separační nádoby k domům tak, aby k nim lidé nemuseli chodit daleko," uvedl Trezner. Jednou z důležitých podmínek, jak zvýšit celkové procento recyklovaného odpadu ve městě, je podle Treznera dobrá informovanost občanů.
Zdroj: Právo

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí