zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přátelé čisté vody budou u Lipna rokovat popáté

28.02.2005
Voda
Přátelé čisté vody budou u Lipna rokovat popáté
Frymburk - Další ročník setkání přátel čisté vody se uskuteční příští víkend ve Frymburku. Kromě odborného fóra připravili organizátoři i bohatý program pro laickou veřejnost. Návštěvníci setkání se mohou těšit na nový film Steva Lichtaga Tanec modrých andělů či na vyprávění Alexandra Jegorova o jeho rekordní cestě po evropských řekách a kanálech na malé plachetnici.
"Na setkání jsou pozváni čestní hosté ministr životního prostředí Libor Ambrozek a hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník. Program je rozvržen do tří dnů. V pátek se uskuteční odborné fórum a na sobotu a neděli je plánován kulturní doprovodný program," sdělil organizátor setkání Jozef Boháč.
Odborníci budou diskutovat například o palčivém problému každé rekreační vodní nádrže - sinicích. Blahoslav Maršálek z Brna se podělí o zkušenosti s odstraňováním sinic a konkrétními opatřeními na Brněnské přehradě.
"Mezi cíle setkání patří například příprava okamžitých akcí pro zlepšení stavu vody již v letošním roce či vytvoření přeshraniční spolupráce při ochraně vody v Lipně," doplnil Jozef Boháč.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí