zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Studentská soutěž „Životní prostředí a jeho vliv na zdraví jedince, společnosti, země“

01.03.2005
Obecné
Studentská soutěž „Životní prostředí a jeho vliv na zdraví jedince, společnosti, země“

Výbor SAPUK  dne 8. 2. 2005 projednal otázku studentských  prací a jejich odměnění-obdobně s minulým rokem a dohodl se  na následujících  podmínkách soutěže:

Uchazeči – studenti postgraduálního studia v biomedicíně či  další   vědečtí pracovníci mladší 33 let předloží  výboru ( kancelář SAPUK v budově  Karolina, Ovocný trh 5 ) vědeckou práci, která již byla publikovaná či je  k publikaci připravená.

Za  tématiku jsme zvolili „Životní prostředí a jeho vliv na zdraví jedince, společnosti, země“.

Tématika je dostatečně širokou a volena tak, aby se jí mohli zabývat jak ochránci přírody, tak přírodovědci, lékaři zaměření na prevenci- např. ochranu proti hluku, na prevenci  drogové závislosti, obezity, neuropsychických poruch, na bezpečnost v dopravě, na  rodinou, předškolní i školní výchovu, na prospektivní sociálně- politické aspekty.

Práce  v trojím vydání by měla být opatřena anglickým  souhrnem a předána do konce března t.r. aby mohlo proběhnout oponentní řízení  dvěma nezávislými, anonymními  posuzovateli podle klíče, užívaného  Grantovou Agenturou UK při hodnocení  ukončených  grantů.

Ceny  po  10.000 Kč  budou uděleny  dvěma  autorům ( či  kolektivu autorů) na Zahradní  slavnosti ve  Valdštejnské zahradě dne 30.června 2005 v rámci  jarního  zakončení  studijního roku 2004-2005

Obracíme se proto na děkany jednotlivých fakult UK i pracoviště AVCR, aby upozornili na možnost zúčastnit se této soutěže.

Prof. MUDr. Jiří Tichý, DrSc

Výkonný místopředseda SAP UK

V Praze dne 10.2.200
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí