zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Národním muzeu začala výstava dětských prací projektu Sovy do škol

01.03.2005
Příroda
V Národním muzeu začala výstava dětských prací projektu Sovy do škol

PRAHA – Výstava dětských výtvarných prací v rámci projektu Sovy do škol bude slavnostně zahájena zítra večer v hlavní budově Národního muzea Praha. Vernisáž se koná 1. března 2005 od 18:00 hodin a samotné zahájení výstavy se odehraje přímo na hlavním schodišti za doprovodu středověké hudby skupiny Krless. Návštěvníci vernisáže navíc budou mít možnost rozhodnout o vítězných dílech celé výstavy.

Výstava „Naše sovy“ je instalována v ochozu Panteonu Národního muzea ve 2.patře a obsahuje celkem 232 dětských výtvarných prací. „Jsou zde k vidění sovy všech možných podob a velikostí. Soví akvarely, pastely, asambláže, sovy vytvořené s rostlinných semen, keramické a látkové sovy i plastiky sov z nejrůznějších materiálů. Je radost vidět takové dílo po hromadě, člověk má pocit, že je v dětech stále dost citlivosti, talentu a zájmu o přírodu. Školy, které se aktivně do projektu zapojily, mohou být na výtvory svých dětí opravdu pyšné,“ svěřuje se vedoucí projektu Veronika Voldřichová.

Projekt Sovy do škol běží v Praze již druhým rokem a dosud se ho zúčastnilo zhruba 18 tisíc dětí. Více než  8.000 dětí ze všech městských částí Prahy si v letošním ročníku již vyslechlo přednášku o životě sov a nyní žáci absolvují večerní výpravy za volně žijícími sovami do různých lokalit Prahy.

Projekt Sovy do škol opakovaně podpořil Magistrát hl.m.Prahy jako významný a úspěšný projekt ekologické výchovy. Záštitu nad výstavou Naše sovy vyslovil RNDr. Miloš Gregar, radní hl. města Prahy pro životní prostředí. Výstava v Národním muzeu potrvá do 31.3.2005.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí