zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pozvánka na FLORU OLOMOUC 2005

04.03.2005
Příroda
Zemědělství
Pozvánka na FLORU OLOMOUC 2005
Největší a nejstarší zahradnická výstava v České republice oživí olomoucký veletržní areál ve dnech 21. – 24. dubna 2005 už po šestadvacáté.

Pro veřejnost bude otevřeno denně od čtvrtka do neděle vždy od 9 do 18 hodin.

        Hlavní expozice v pavilonu A ponese název „KVĚTINOVÁ KATEDRÁLA“ - na chrám plný pestrobarevných květin jej promění výpěstky českých i zahraničních zahradnických firem.  Pestrá paleta barev potěší návštěvníky i v exteriérech výstaviště – Smetanových sadech – kde  v nově vytvořené tzv. „Holandské zahradě“ pod lávkou u hlavního pavilonu vykvete více než 26 tisíc cibulovin ve 172 odrůdách.

         Na své si při jarní Floře Olomouc přijdou i drobní pěstitelé a zahrádkáři, kterým budou určeny také pavilony G a H s JARNÍMI ZAHRADNICKÝMI TRHY - prodejní nabídkou širokého sortimentu květin, okrasných dřevin, zahradnického a doplňkového zboží a veletrhem HORTIFARM zaměřeném na zahradní mechanizaci.

        Společné expozici Českého zahrádkářského svazu v pavilonu E bude vévodit kromě pozoruhodné sbírky masožravých rostlin a kaktusů také velká expozice jarních cibulovin – narcisů, tulipánů a hyacintů. V pavilonu E bude pro návštěvníky připravena i bezplatná poradenská služba ČZS a stánek s bohatou nabídkou odborné literatury.

       Pro chvíle oddechu je připraven tradiční doprovodný program s ukázkami aranžování,   vystoupením dechových kapel, mažoretek a přehlídkou amatérských folkových skupin.

       Návštěvníkům výstavy bude přístupna nejen botanická zahrada výstaviště v Bezručových sadech a na Korunní pevnůstce, ale i botanická zahrada Univerzity Palackého se zajímavou přehlídkou „Rizikové rostliny“. Za krásou exotických květin budou moci návštěvníci zamířit do palmového, kaktusového, subtropického a nově zrekonstruovaného tropického skleníku.

 Vstupné:

(platí zároveň pro současně probíhající JZT 2005, HORTIFARM 2005, vstup do sbírkových skleníků a botanické zahrady )

70,- Kč plnoplátci

50,- Kč studenti,  důchodci 

20,- Kč děti 6 až 15 let

zdarma - děti do 10 let v doprovodu rodičů, na průkaz ZP a ZTP

15 % sleva  ze vstupného  - při hromadné objednávce min. 20ks vstupenek do 31. března 2005

 TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI V ROZKVETLÉ JARNÍ OLOMOUCI!

Kontakt: VFO, Wolkerova 17, 771 11 Olomouc, tel.: 585 726 111, info@flora-ol.cz, www.flora-ol.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí