zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Setkání pracovníků krajských úřadů nad Zákonem o lesích

14.03.2005
Les
Setkání pracovníků krajských úřadů nad Zákonem o lesích
Dne 2. března 2005 se konala mimořádná porada pracovníků krajských úřadů, kteří jsou pověřeni zajišťováním agendy poskytování finančních příspěvků a služeb pro lesní hospodářství.

Na základě předchozí dohody svolalo Ministerstvo zemědělství do Kongresového sálu Krajského úřadu kraje Vysočina tuto mimořádnou poradu. Účelem setkání bylo projednání aktuálních otázek spojených s novelou Zákona o rozpočtovém určení daní a způsob financování příspěvků na hospodaření v lesích a náhrad vyplývajících ze Zákona o lesích.

V průběhu jednání byl prezentován postoj k věci jak ze strany Ministerstva zemědělství, zastoupeného ředitelem odboru koncepcí a ekonomiky lesního hospodářství Tomášem Krejzarem a Jindřiškou Losmanovou, vedoucí oddělení ekonomických nástrojů, tak ze strany přizvaných účastníků porady, za kraj Vysočina prvním náměstkem hejtmana Františkem Dohnalem a Simeonou Zikmundovou, ředitelkou Krajského úřadu kraje Vysočina, jejichž přítomnost, stejně tak jako přítomnost člena Rady kraje Vysočina Václava Kodeta svědčila o vysoké aktuálnosti problému.

"Závěrem se účastníci jednání shodli na dalším postupu, kdy bylo konstatováno, že je třeba svolat jednání na úrovni náměstků Ministerstva financí a Ministerstva zemědělství za účasti zástupců krajů a hledat optimální variantu řešení nastalé situace," řekl vedoucí Odboru lesního a vodního hospodářství a zamědělství Petr Bureš.

D. Hanzl
Více informací: P. Bureš, 564 602 204, bures.p@kr-vysocina.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí