zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rezervaci Chodovské skály hodlá obec zrevitalizovat

16.03.2005
Příroda
Rezervaci Chodovské skály hodlá obec zrevitalizovat
Chodov - Úpravy přírodní zajímavosti se budou týkat pěti tisíc metrů čtverečních. Podmínkou je dostatek finančních prostředků. Obec zažádá krajský úřad o dotaci.

Na dva miliony a dvě stě tisíc korun odhadují předběžně odborníci úpravy přírodní rezervace Chodovské skály, která se rozkládá v lokalitě ve směru od Chodova na Pec pod Čerchovem. "Tato přírodní zajímavost rozhodně stojí za citlivý ekologický zásah, ale problémem je dostatek finančních prostředků," uvedl k věci starosta Jan Etzl.
Obec, jak doplnil zastupitel Zdeněk Mathauser, již žádala o dotaci přímo z fondů Evropské unie, ale příspěvek byl zamítnut. Nyní Chodovští požádají Krajský úřad v Plzni, aby jim byla přiznána dotace ve výši jednoho milionu a čtyř set tisíc korun. "Jedná se o peníze z fondu Programu obnovy venkova," upřesnil chodovský starosta.
Úpravy jsou nutné na zhruba pěti tisících metrech čtverečních krajinářské rezervace a týkat se budou především revitalizace této oblasti. V první fázi odborníci obnaží skály od náletových dřevin a po dalších zásazích přijde na řadu vysazení nových dřevin a bylin.
Stranou pozornosti nezůstane ani úprava studánky, tras pro návštěvníky a celkové ochranářské zabezpečení lokality. "Zapomenout nemůžeme samozřejmě ani na parkoviště. Projekt už máme ostatně zpracovaný, ale bez peněžních prostředků nelze začít," uzavřel chodovský místostarosta Josef Sokol.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí