zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Atomem jsem nestrašil

31.03.2005
Obecné
Atomem jsem nestrašil
Temelín je, jak v otištěném dopise potvrdil Jiří Tyc (Jak pan Daschill atomem strašil, HN 22. března), konstrukční spojení různých technologií, tedy prototypem, který v této formě dosud nebyl vyzkoušen. Četné poruchy a nehody, stejně tak jako upozorňování odborníků na bezpečnostní nedostatky v elektrárně, naznačují charakter zařízení.
Ke skladování radioaktivního odpadu v lokalitě Mydlovary, o kterém se pan Tyc též zmiňuje, mohu dodat, že v Mydlovarech, kde byl ještě před několika lety v provozu závod na přepracování uranu, se skladuje v několika odkalištích obrovské množství radioaktivních odpadních produktů. Osobně jsem byl několikrát na místě a spolu s výzkumným ústavem Seibersdorf a se zástupci hornorakouské zemské vlády prováděl měření radioaktivity. Naměřené hodnoty záření několikanásobně překračují denní povolenou dávku radioaktivního záření.
Mohu potvrdit, že pan Tyc je v souvislosti s technickými otázkami jaderného reaktoru odborně na výši. Kompetence spojené se znalostmi reaktoru však nemusí znamenat i kompetence v trvale udržitelné energetické politice, radiační ochraně a hodnocení rizik.
Lidstvo již má alternativu. Díky obnovitelným zdrojům je výroba ekologické elektřiny do budoucna možná. Franz Daschil, Rakousko
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí