zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Vysokého Mýta se mohou seznámit se „Šetrným papírováním“

06.04.2005
Obecné
Obyvatelé Vysokého Mýta se mohou seznámit se „Šetrným papírováním“

VYSOKÉ MÝTO - Podpořit třídění a recyklaci papíru a používání recyklovaných papírových výrobků – to je cílem výstavy, kterou uspořádal Městský úřad ve Vysokém Mýtě ve spolupráci se sdružením Arnika. Výstavu „Šetrné papírování“ mohou zájemci navštívit od 5. do 20. dubna ve skautské klubovně u Zvonice. Dne 21. 4. 2005 v rámci oslav Dne Země ji může veřejnost vidět od 9:00 do 16:00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II., kde skautské středisko Lejsek  připravuje doprovodný program k výstavě zaměřený na třídění papíru ve Vysokém Mýtě s ukázkami výrobků z recyklovaného papíru. Součástí výstavy je i panel informující o ekologizaci Ministerstva životního prostředí, jež tento úřad sám zapůjčil.

„Občanům při této příležitosti nabízíme samolepky Arniky "Nevhazujte reklamní letáky, prosím" nebo "Reklamu NE, zpravodaj města ANO", aby se lidé mohli bránit záplavě reklamních letáků ve svých schránkách,“ uvedla Ing. Stanislava Jetmarová, vedoucí Odboru životního prostředí městského úřadu.

„Na výstavě budou k vidění i ukázky kancelářských recyklovaných papírů, které se dají použít pro tisk a kopírování, a vyjádření předních výrobců kopírovacích strojů a tiskáren k možnosti použití recyklovaného papíru v jejich strojích,“ doplnil vedoucí kampaně Arniky Šetrné papírování Milan Návoj.

Recyklovaný papír v České republice běžně používá řada ekologických organizací i některé zahraniční firmy. Nedávno jej začaly používat rovněž některé úřady. Na recyklovaném papíře úřaduje celé Ministerstvo životního prostředí a jemu podřízené organizace, používá jej Kancelář Senátu PČR, některé poslanecké kluby, brněnský úřad ombudsmana, a dále třeba liberecký a pardubický krajský úřad. Iniciativu Arniky podpořili i senátoři Jan Ruml, Martin Mejstřík, Jaroslav Šula, Zdeněk Bárta či senátorka Jitka Seitlová.

Výstava vznikla díky podpoře Nadace Partnerství a MČ Praha 5. Projekt Ekologicky šetrné veřejné instituce podporuje Nadace Partnerství a Ministerstvo životního prostředí ČR.

Kontaktní osoby:

-         Ing. Stanislava Jetmarová, vedoucí Odboru životního prostředí Městského úřadu Vysoké Mýto, tel. 465 466 155, mobil 724 186 237, e-mail: stanislava.jetmarova@vysoke-myto.cz

-         Zájemci o shlédnutí výstavy ve skautské klubovně u Zvonice mohou kontaktovat Martinu Jetmarovou (Mauglí - skautské středisko Lejsek) na tel. 723 562 725

-         Milan Návoj, Arnika - kampaň Šetrné papírování, tel. 222 781 471, e-mail: milan.navoj@arnika.org         

Další odkazy:

-         Výstavu najdete v náhledu na adrese http://papir.arnika.org/vystava.shtml

-         Samolepky na schránky najdete v náhledu na adrese papir.arnika.org

-         Pardubičtí radní jednali nad dokumenty z recyklovaného papíru: papir.arnika.org

-         Ministr Ambrozek doporučil  recyklovaný papír i svým kolegům http://papir.arnika.org/novinky.shtml?x=148100

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí