zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brněnský primátor k bývalé černovické skládce

06.04.2005
Obecné
Voda
Odpady
Geologie
EIA
Brněnský primátor k bývalé černovické skládce

Brněnský primátor nám odpověděl na otázku ohledně černovické skládky následovně: 

Vážený pane,
statutární město Brno průběžně provádí monitoring zaměřený na zjištění kvality podzemních vod v okolí skládky v Brně – Černovicích. Ze závěrů monitoringu podzemních vod vyplynula nutnost provádění sanačního čerpání na vrtu HVI-54. Toto čerpání bude prováděno i v roce 2005.
V současné době se připravuje „Pilotní projekt na rekultivaci černovické skládky“, který bude řešit rekultivaci asi 8 ha. Náklady na realizaci se pohybují v řádech desítek milionů korun. V rámci jeho financování bude využito finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR.
Výše finančních prostředků na rekultivaci celé skládky se pohybuje v řádu stovek milionů Kč. Realizace akce je možná pouze s možností využití jiných finančních zdrojů než zdrojů města. Brno však vyvine maximální úsilí k tomu, aby prostředky z vládních zdrojů získalo.

Doufejme tedy, že město Brno urychlí práce na projektování zabezpečení a sanace této největší brněnské ekologické zátěže a že brzy v blízkosti jedné z největších průmyslových zón města Brna bude rekultivovaná plocha na které porostou stromečky a budou zde např. golfové hřistě apod. Už je skutečně nejvyšší čas. Skládka provozovaná snad údajně od první světové války už není v provozu od r. 1997.

ZDROJ:www.brno.cz,Enviweb

 

 

 

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí