zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na pomoc jarnímu úklidu - kam s odpadem v Havlíčkově Brodě?

09.04.2005
Obecné
Odpady
Na pomoc jarnímu úklidu - kam s odpadem v Havlíčkově Brodě?

KAM S ČÍM ?

Ve sběrném dvoře TS je možné zdarma odkládat roztříděné složky papír, sklo, plasty včetně polystyrenu (odděleně), nápojové kartony (tetrapaky), kovový odpad, vysloužilé elektrospotřebiče včetně elektroniky, pneumatiky, textil, zelený odpad ze zahrad, dřevo, objemné odpady, nebezpečné odpady apod.
Stavební odpady (včetně výkopových zemin) je možné odložit na vlastní náklady, roztříděné podle druhů (cihly, beton, kamenivo, eternit apod.). U většího množství výkopových zemin (nákladní vůz apod.) je nutné dohodnout s TS uložení v lokalitě Baštínov. 

Ve sběrném dvoře HBH v Havířské ulici je možno odkládat veškeré druhotné suroviny včetně olověných akumulátorů.

Velkoobjemové kontejnery s obsluhou jsou dvakrát ročně přistavovány za účelem odvozu zeleného odpadu ze zahrad a objemných odpadů (2 kontejnery v jednom stání). Do těchto kontejnerů nesmí být ukládán obsah popelnic, mrtvá zvířata, stavební odpady, výkopové zeminy, popel a drobné odpady (např. lahve). Z důvodu nevyužívání speciálního svozu nebezpečných odpadů budou kontejnery na nebezpečné odpady umisťovány na stejná místa a ve stejný čas jako velkoobjemové kontejnery.

K odvozu traktorem připravte pouze objemný odpad. Není možné se takto zbavovat drobných odpadů, stavebního odpadu, odpadu ze zeleně, odpadu s nebezpečnými vlastnostmi (např. televize, sudy se zbytky olejů, barev nebo jiných chemikálií, chladničky ap.) a obsahu popelnic. Označení např. 1. čtvrtek značí čtvrtek v prvním celém týdnu kalendářního měsíce, tedy 1. čtvrtek v měsíci červnu 2005 je 9. června. Odpad umisťujte pouze před nemovitost, kterou užíváte (není-li toto upraveno jinou dohodou s majitelem předmětného pozemku a TS), a to nejdříve den před svozem, v množství do cca 50 kg na osobu a jeden svoz, maximální hmotnost 1 kusu nesmí z důvodu manipulace překročit 50 kg.

V lékárnách odevzdávejte zbylá léčiva a staré teploměry.

V prodejnách Ringfoto Dolní ul., OD Alej, Relaxa Dolní ul., PLUS-DISCOUNT Masarykova ul., Penny market Pražská ul., Servis a prodej elektroniky Tomáš Cakl Jihlavská ul. (skleněný palác), Billa Masarykova ul., Protec Cs – Mediahall Masarykova ul. odkládejte staré suché baterie
(= monočlánky apod.).

U některých prodejců chladící techniky můžete odevzdat stará zařízení, zejména pak při nákupu nového spotřebiče.

ZDROJ:www.muhb.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí