zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Majitel lesa zamořeného kůrovcem musí platit

18.04.2005
Les
Majitel lesa zamořeného kůrovcem musí platit

Soutice - Přes milion korun na několika pokutách bude muset zaplatit majitel lesů na Souticku David Jan Horsky. Ve svých lesích nechal kůrovce rozšířit takovým způsobem, který lesní odborníci označili za zkázu a kalamitu. Ekologickou újmu vyčíslila Česká inspekce životního prostředí na 33 milionů korun.

" Horsky se už teď nemůže za nikoho schovávat, soud i díky medializaci ve vašich denících konal rychle a rozdělil majetek vlastníků na část Lesů ČR a část Davida Horskyho," uvedla vedoucí odboru životního prostředí Městského úřadu ve Vlašimi Jana Zmeškalová s tím, že většinový majitel se konečně začal

chovat jako vlastník lesa, celkem spolupracuje a napadené dřevo těží.Na vykonavatelnost soudního rozhodnutí nečekala Lesní správa Kácov a své parcely začala už dříve dávat do pořádku. " Ve své části jsme již kůrovcem napadené dřevo vytěžili a odvezli. Umístili jsme lapáky a v této době pokládáme feromonové lapače," informoval kácovský lesní správce Jaroslav Jančík. To však v žádném případě vlastníky lesa nezbavuje povinnosti uhradit pokutu. Oba se proti rozhodnutí odvolali ke krajskému úřadu. Ten sankce potvrdil pro většinového vlastníka Davida Horskyho.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí