zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nejen krajnice připomínají smetiště

19.04.2005
Odpady
Nejen krajnice připomínají smetiště

Chebsko - Peníze a čas si žádá likvidace smetí, které odstraňují pracovníci technických služeb z okolí vozovek na Chebsku. Ochránci přírody varují před možnými riziky odhazování smetí do přírody. Odpad může kontaminovat vodu a půdu.
Baterie, dosloužilou elektroniku a další smetí nacházejí v těchto dnech při jarním úklidu pracovníci technických služeb na Chebsku.
"Před čtrnácti dny jsme tu měli sběr velkoobjemového nebezpečného odpadu, přesto se další na sběrném místě objevuje," řekl ředitel mariánskolázeňských technických služeb Miloš Černý.
"Lidé si asi neuvědomili, dokdy ho tam mohli vyvážet. Problém je, že v Mariánských Lázních chybí sběrný dvůr, a tak se někteří zbavují starých věcí, kde mohou," podotkl Černý.
Přitom podle chebského ekologa Franka Boldta může některé smetí způsobit nejen estetické problémy.
"Na první pohled se samozřejmě pozastavím nad tím, že nepořádek u krajnic leží. Horší je, že například z elektroniky nebo baterií mohou unikat látky, které prosáknou do vody, a tím také do půdy," vysvětlil.
Naopak ve Františkových Lázních už sběrný dvůr funguje čtvrtým rokem. Podle ředitele tamních technických služeb Ludvíka Zelenáka pomáhá zajišťovat snížení množství odpadu v ulicích.
Jarním úklidem se zabývá nejen správa ve městech, ale i v obcích na Chebsku. Podle mnichovského starosty Jiřího Křenčila se mnozí snaží na likvidaci odpadu ušetřit.
"Do obecního kontejneru vyvážejí pytle odpadu i lidé odjinud, jenže peníze na jeho vyvezení samozřejmě plynou z rozpočtu obce," řekl.

Zdroj: Chebský deník

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí