zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé mohou s Arnikou oslavit Den Země

22.04.2005
Obecné
Lidé mohou s Arnikou oslavit Den Země

PRAHA/ČR – Již pětatřicátým rokem lidé na celém světě oslavují Den Země, aby si tak připomněli závažnost problémů životního prostředí, s nimiž se lidstvo potýká. Je to zároveň příležitost představit veřejnosti možnosti, jak současný stav zlepšit. Den Země připadá na zítřek – 22. dubna. Arnika při této příležitosti připravila řadu akcí pro děti i dospělé.

Vysoké Mýto

Ve Vysokém Mýtě mohou zájemci již dnes  (21. 4. 2005) od 9:00 do 16:00 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. navštívit výstavu Arniky Šetrné papírování. Skautské středisko Lejsek zde navíc připravuje doprovodný program k výstavě zaměřený na třídění papíru přímo ve Vysokém Mýtě s ukázkami výrobků z recyklovaného papíru.

Více informací na http://www.papir.arnika.org/tz.shtml?x=230050

Děčín

Arnika Děčín pořádá přímo na Den Země (22.4.) informační stánek, kde mohou občané připojit své podpisy pod petici Budoucnost bez jedů II, která požaduje snížení zátěže životního prostředí a zdraví lidí toxickými látkami. Pod petici se podepsalo již přes 9 000 občanů a zastupitelů českých a moravských měst a obcí. Informační stánek lidé najdou v Podmoklech před obchodním domem Korál od 11:00 do 16:00 hodin.

Zlín

Oslavy Dne Země probíhají také na zlínském Náměstí Míru, kde mohou lidé navštívit výstavu Budoucnost bez jedů. Výstava se věnuje problematice toxických látek jako jsou rtuť, dioxiny, pesticidy, polychlorované bifenyly, PVC a další látky, které ohrožují život moderního člověka. Lidé se na výstavě dozvědí jak tyto látky vznikají, jak se dostávají do životního prostředí, jak působí na zdraví člověka a jak se lze tomuto působení bránit, respektive mu předejít.

Více informací na http://www.arnika.org/tz.shtml?x=230558

Praha

V Praze připravila Arnika několik zajímavých akcí pro děti. Ty se mohou zastavit například v centru Ulita (Na Balkáně 100, Praha 3), kde je pro ně připraveno mnoho zajímavých her a soutěží. Ekologické organizace (včetně Arniky) zde budou také prezentovat svoji činnost.

Více informací na http://www.ulita.cz/src/akce.html

Děti, které chtějí k ochraně životního prostředí přispět aktivně a mají zájem přiložit vlastní ruku k dílu, se mohou zúčastnit lesní brigády pořádané v rámci projektu „Sovy do škol“. Brigáda se uskuteční v sobotu 23. dubna v lesní ZOO Malá Chuchle a bude spojena se zajímavým doprovodným programem.

Více informací na http://www.sovy.cz/cz/article.asp?article_id=702&lang_id=1

V sobotu 23. dubna mohou zájemci od 10:00 do 18:00 hodin navštívit výstavu Odpad je surovina, která je součástí oslav Dne Země na pražském Toulcově dvoře. Na výstavě můžete spatřit i výtvarné práce studentů (např. i módní doplňky z recyklovaných materiálů), kteří se zapojili do stejnojmenné soutěže Arniky v rámci kampaně Šetrné papírování.

Více informací na http://www.papir.arnika.org/novinky.shtml?x=232119

Olomouc

Výstava Arniky Šetrné papírování navštíví „Ekologické dny Olomouc“. Zájemci ji budou moci shlédnout ve dnech 26.4 – 1.5. od 8 do 18 hodin ve stanu na Horním náměstí.

Více informací na

http://www.papir.arnika.org/tz.shtml

a

http://www.olomoucko.cz/slunakov/edo_2005.php

Ostrava

V Ostravě bude veřejnosti zpřístupněna výstava „Natura 2000 – šance pro evropskou přírodu“, kterou připravil program Ochrana přírody sdružení Arnika. Výstava vysvětluje smysl a účel soustavy Natura 2000, ukazuje možnosti jejího financování a uvádí základní informace o návrhu lokalit v České republice. Lidé ji budou moci vidět ve dnech 22.-23.4. v kulturním domě K-trio v Ostravě-Hrabůvce, kde bude prezentace součástí akce Ozvěny Ekofilmu.

Mikulov

O výstavu „Natura 2000 – šance pro evropskou přírodu“ byl takový zájem, že Arnika nechala vyrobit prezentační panely dvakrát. Lidé tedy budou moci navštívit výstavu ve stejnou dobu jako v Ostravě (22-23.4.) i v Mikulově a to ve Štukovém sálu, který se nachází v budově sousedící s Dittrichštejnskou hrobkou na náměstí. Ve spolupráci se Správou CHKO Pálava byla výstava doplněna panelem o evropsky významné lokalitě Děvín.

Český Krumlov

O informace o Natuře 2000 nebudou ochuzeni ani obyvatelé Českého Krumlova, kteří budou moci výstavu navštívit v kině J&K od 25.4. až do Evropského dne parků 22.5. Natura 2000 zde bude spolu s výstavou „Boletice – klenot přírody“, kterou připravilo sdružení Calla.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí